FANDOM


Lucio je doktor, který žije ve stejné vesnici jako Esmeralda. Jeho obličej je znetvořený, a proto se straní společnosti. Svůj obličej si znetvořil při záchraně Esmeraldy, když zůstala uvězněná v hořící chatrči. Zamiloval se do Esmeraldy ještě když byla malé děvčátko a celá léta před ní tají, že by mohla začít vidět. Je jí přímo posednutý, a proto, když se objeví v jejím životě jiný muž začne všemožně intrikovat, jen aby byla Esmeralda jeho. 

 
Some or all of the information and/or categories on this page may have come from another site such as the Villains Wikia or TVTropes.org. This may include previous edits that are different than the current version. Changes to this page to provide original content are welcomed and encouraged, but this notice must remain on the page at all times.

To visit this page on the Villains Wikia, click here.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.