FANDOM


Fedra je sestřenicí Rosalindy. Je zlá, chamtivá a nenávidí chudobu. Jejím snem je ulovit boháče a ve Fernandu Josém vidí splnění svého snu. Závidí Rosalindě a i její smrt neváhá využít ve svůj prospěch. Docílí sňatku s Fernandem José, a když ji chce opustit, aby mohl být se svou znovu nalezenou ženou, oznamuje své těhotenství. Otcem jejího dítěte je její bývalý snoubenec Anibal, nynější manžel Lucy. Ten se bojí, že by ztratil svou ženu a tím usnadňuje Fedře manipulování s Fernandem José.

 
Some or all of the information and/or categories on this page may have come from another site such as the Villains Wikia or TVTropes.org. This may include previous edits that are different than the current version. Changes to this page to provide original content are welcomed and encouraged, but this notice must remain on the page at all times.

To visit this page on the Villains Wikia, click here.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.